Kategorie
Specjalistyczne dekoracje

Obrazy drukowane na płótnie

Dekoracje, ozdabiające pokoje, są uzależnione od gustu domowników.

Urządzając swoje mieszkanie, kierujemy się przede wszystkim estetyką i dopasowaniem przedmiotów dekoracyjnych do ustawionych mebli oraz ogólnego wystroju wnętrza. Okna ozdabiamy zwiewnymi firankami, zasłonkami lub praktycznymi i eleganckimi roletami. Na komodach ustawiane bywają zdjęcia rodzinne, lub ciekawa ceramika, rzeźba albo ładne szklane figurki ozdobne. Można też nic nie ustawiać, ale za to same meble, oryginalne i nowoczesne, będą same w sobie ozdobą pokoju.

Inną sprawą jest zdobienie ścian. W ostatnich latach, modne jest naklejanie fototapet, które nadadzą każdemu pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Jeżeli jednak ktoś woli coś skromniejszego niż wyrazista w formie fototapeta, możne wrócić do tradycyjnego ozdabiania ścian, a mianowicie zawiesić na nich obrazy.

Ozdabianie ścian obrazami, to od wieków stosowana metoda nadawania pomieszczeniom eleganckiej oprawy. Początkowo, były to akwarele lub obrazy olejne, czasami malowane pastelami, później ryciny szkicowane ołówkiem lub węglem, a obecnie, najbardziej nowoczesnymi obrazami są zdjęcia, drukowane na płótnie, dające wrażenie prawdziwych, malowanych obrazów.

obrazy miasta
Obraz wielkiego miasta

Drukowaniem obrazów zajmują się wyspecjalizowane w tej technice firmy, które każde dostarczone zdjęcie przedrukują na specjalnie przygotowane płótno, naciągnięte na ramy. Płótno, odpowiednio zadrukowane w całości zdjęciem, daje wrażenie efektu przestrzennego.
Najmodniejszymi i najbardziej pożądanymi, są obrazy miast. Obraz panorama miasta, jego budynki, malownicze uliczki, czy piękny widok panoramy miasta znad rzeki, to najmodniejszy temat zarówno w obrazach jak fototapetach. Obrazy na płótnie wykonywane są nowoczesną techniką, ale z wysokim artyzmem. Do ich wykonania używa się tylko najlepszych płócien i drewnianych lub drewnopochodnych ram.

Tematyka foto-obrazów jest bardzo różnorodna, w zależności od gustu klienta, firma przygotowuje odpowiedni w temacie obraz, który powieszony na ścianie wzbudzi zainteresowanie i domowników i przybyłych gości.