Kategorie
Obrazy na płótnie

Wszystko o oprawianiu obrazów

Dekoracje naścienne w dzisiejszych czasach charakteryzują się dużą dowolnością pod względem formy. Ich nadrzędnym zadaniem jest wyrażenie stylu, pasji, czy fantazji miejsca, czy osób, do których dana przestrzeń należy. Do najpopularniejszych niezmiennie od niezliczonych czasów form dekoracji należą obrazy.

Jak uświetnić nasze wnętrza?

Osoby, które zabierają się za remont i uświetnianie swoich czterech ścian często nie wiedzą jak poradzić sobie z pustą naścienną przestrzenią. Powieszenie byle jakiego obrazka często nie przynosi pożądanych efektów i kłóci się z wystrojem wnętrza. Oczywiście, na prawdziwe dzieła malarzy w naszych domach, mało kogo stać, zatem boimy się, że zwyczajna „podróba” lub plakat zostanie wyśmiana przez naszych gości.
Na szczęście istnieje kilka trików o których trzeba pamiętać chcąc przyozdobić puste ściany. Najważniejszym z nich jest dobór obrazu do charakteru wnętrza, co pomoże ożywić nasze mieszkanie, biuro, czy ulubioną restaurację z wyrafinowaniem i smakiem.
Jeżeli nasze wnętrza wymagają powieszenia kilku obrazków, należy pamiętać o ich spójności tematycznej i dobraniu właściwego obramowania, aby nie zaburzać harmonii i nadać miejscu unikalny styl.

Jak oprawić obrazy?

„Jak oprawić obrazy?” – to pytanie zadaje sobie każdy, kto znalazł i ukochał sobie już jakieś dzieło, lecz ma problem z dobraniem do niego odpowiedniego obramowania. W dekoracyjnym światku funkcjonują żelazne zasady doboru obramowania w zależności od rodzaju dzieła, które chcemy wyeksponować za pomocą naszych pustych ścian. Tak też, złocone masywne ramy idealnie dopasowują się do obrazów olejnych przedstawiających realistyczne scenki. Prostszą i mniej okazałą formą cieszą się natomiast pastele i akwarele, które idealnie wpasują się w niemal każde wnętrze, a umieścić je można za szkłem w prostej ramie bez zbędnych dodatków. Obrazy współczesne, podobnie jak poprzednie, umieszcza się w prostych ramach, na ogół z surowego drewna lub pomalowanych na biało. Jeśli marzy nam się obraz przedstawiający abstrakcję dobór jakiejkolwiek ramki okaże się zbędny, gdyż do tego rodzaju obrazów idealnie pasuje zwyczajna szklana tafla.

Warto trzymać się tych kilku prostych zasad przy remoncie mieszkania, aby otrzymać unikalny klimat wnętrza, stwarzając tym samym miejsce, do którego chce się wracać.