Kategorie
Obrazy na płótnie

Obraz miasta czy krajobraz na ścianę

Wybór dekoracji w naszym domu ma ogromne znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względu na nasze samopoczucie. Obecnie dostępny na rynku ogrom możliwości akcesoriów do aranżacji naszych wnętrz na pewno nie ułatwia nam zadania. Postaramy się jednak podsunąć argumenty za i przeciw.

W którym miejscu najlepiej sprawdzą się obrazy miasta?

Raczej nie powinniśmy tego typu obrazów wieszać w sypialniach, gdyż zerkając na pulsujące miasto raczej nie mamy ochoty na spanie. Alternatywnie możemy zawiesić obraz mniejszego miasta, który będzie znacznie bardziej spokojny w odbiorze niż obraz aglomeracji. Obrazy miast w szczególności dobrze nadadzą się do pomieszczeń takich jak recepcje i siedziby firm. W takim przypadku klient, który przychodzi do takiej firmy nie tylko poczuje międzynarodową atmosferę i klimat, ale także ma wrażenie, że w tym pomieszczeniu coś „się dzieje” to znaczy na obrazie widać wyraźny ruch: pędzące samochody, zapalone światła. Te elementy sprawiają, że osoba znajdująca się w takim pomieszczeniu podświadomie czuje, że praca wre, co może mieć przełożenie na przyszłe kontakty z takim klientem.
Jednak nie wszystkie obrazy z miastami wnoszą ruch do pomieszczeń w których są zawieszone. Możemy wybrać np. obraz miasta w pastelowych kolorach przedstawiający spacerującą parę na tle miejskiego parku. Dekorując pomieszczenia takim obrazem możemy wprowadzić do pomieszczeń elementy spokojne i kojące.

Gdzie sprawdzi się obraz z krajobrazem?

Ten motyw jest bardzo popularny i chętnie kupowany niezależnie od miejsca w którym wisi obraz. Popularne widoki to na przykład samotne drzewo na tle otwartego pola, krajobrazy z motywem lasu czy też leśne widoki, a także pola uprawne szczególnie z pagórkami. Mamy tutaj również kwieciste łąki, światło promieni słonecznych wpadające w leśne ostępy. Może być to również droga sfotografowana jesienią z pięknym pióropuszem liści. Klasykiem są także krajobrazy płynącej rzeki czy potoku z pięknymi ośnieżonymi górami w tle. Taki obraz z pewnością uspokoi klimat jaki panuje w pomieszczeniu.